Hea teada

Meie poes pakutavad riided on valmistatud ökoloogiliselt toodetud kangast.


Miks kanda just ökoloogiliselt, mahedalt, orgaaniliselt kasvatatudpuuvillast riideid?

Nahk kaitseb meid väliskeskkonna eest ja annab kehale infot ümbritsevast nagu kõik teisedki meeleelundid. Kõik kosmeetikatooted, kreemid, õlid, deodorandid, mis me nahale paneme, lähevad läbi naha. Samuti lähevad läbi naha riietes olevad kemikaalid, värvid jne. Eriti õrn ja tundlik on vastsündinute ja laste nahk.

Kas puuvill on naturaalne?

Enamik inimesi arvavad, et puuvill on naturaalne materjal. Reaalsus on, et tavalist puuvilla pritsitakse 8-10 korda hooaja jooksul erinevate kemikaalidega. 270 grammi puuvilla kohta kasutatakse keskmiselt 150 grammi väetisi ja taimekaitsevahendeid – see on ühe keskmise T-särgi kogus. Mahepõllumajanduses ei kasutata mürgiseid kemikaale, need on asendatud looduslike ja bioloogiliste vahenditega.

USA tööbüroo andmetel toodetakse puuvilla enamjaolt lapstööjõu või orjatööjõu abil. Puuvilla tootmisest rohkem (57%) orjatööjõudu kasutatakse vaid kullakaevandamisel.

Ökoloogiline puuvill on haruldane ja ilus. Kasvatamisel ei ole kasutatud kemikaale, mis tapaks kahjureid või suurendaks taime kasvu ja produktsiooni. See on säästlik nii keskkonnale kui ka talunikele. Suurem osa ökopuuvillast on kogutud käsitsi ning see kindlustab, et puuvillakiud ei ole kahjustunud. Tänu sellele on võimalik kududa pehmemat ja kõrgemakvaliteedilisemat kangast. Ökopuuvilla kasvatus nõuab intensiivsemat tööd ning saak on väiksem kui tavalisel puuvillal. See muudab ökokanga kallimaks kui tavakanga.

Miks ökoloogilisest puuvillast riided on tervisesõbralikumad?

  • Kangas on pehmem, sest puuvillakiud on kahjustamata ja murdumata
  • ökopuuvill lõhnab puhtamalt, sest neid ei ole klooriga valgendatud ega formaldehüüdidegaviimistletud
  • ökopuuvill tekitab vähem allergiaid kui tavaline puuvill, kuna kasvatamisel ja hilisemal töötlemisel ei ole kasutatud ohtlikke kemikaale ja mürgiseid värve
  • ökopuuvill ”hingab” paremini

 

Ökoloogiliste kangaste hooldus ja pesu.

Palun jälgi iga tootega kaasas olevat juhendit pesutemperatuuri, valgendamise, kuivatamise ja triikimise kohta. Soovitame kanga pikema eluea kindlustamiseks mitte väga määrdunud pesu pesta mitte üle 40°C vees. Väga määrdunud kohtadel soovitame enne masinasse panekut katta sapiseebiga. Tugeva tsentrifuugimise ja trummelkuivatuse tagajärjel võivad riided kokku tõmbuda. Tavalisi kangaid on töödeldud kemikaalidega, mis takistavad kokkutõmbumist, kuid ökokangastele ei ole neid lisatud.